window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments)}; gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-31534518-1');

14. 1. 2014

Strana zelených Zlínského kraje jednoznačně podporuje ve druhém kole senátních voleb kandidáta KDU-ČSL Patrika Kunčara. „Podporujeme jej nejen proto, že se jedná o slušného a schopného politika, ale také proto, že případný úspěch Libora Lukáše by do senátu vynesl politika, po jehož působení krajské úrovni zůstala doslova spoušť,“ uvedl Vilém Jurek, předseda Strany zelených ve Zlínském kraji.

Libor Lukáš jako hejtman Zlínského kraje a následně náměstek hejtmana patřil k hlavním „architektům“ nechvalně proslulé průmyslové zóny v Holešově. „Po panu Lukášovi zůstalo nechvalné dědictví hned v několika oblastech. Od vyhozených miliard za megalomanskou zónu, přes ohrožení životního prostředí a zdrojů pitné vody až po netransparentní chování úřadu, na jehož vedení se výrazně podílel,“ argumentuje krajský předseda Jurek.

Připomeňme si nechvalné dědictví Libora Lukáše v kauze Průmyslová zóna Holešov:

  • Promrhané finance – celý projekt stál již více než dvě miliardy a obsazena je jen minimální část kapacity průmyslové zóny.
  • Ohrožení životního prostředí – průmyslová zóna stojí na zdrojích pitné vody, což odrazuje případné zájemce jako zdroj potenciálních problémů.
  • Totalitní způsob odvety – krajský úřad podával žalobu na kritika projektu, hydrologa Zdeňka Vacka. Po odchodu Libora Lukáše z vedení kraje byla žaloba stažena.
  • Zatajování informací – vedení kraje odmítalo poskytnout občanům informace, týkající se hospodaření firmy, která zónu spravuje.
  • Šlendriánská příprava stavebních projektů v zóně – soud zastavil dva záměry projektů v zóně, jeden pro podjatost úředníků a druhý pro nedostatečné podklady, včetně nevypořádání připomínek občanů.

U Patrika Kunčara Strana zelených oceňuje, že město Uherský Brod, jehož je starostou, se v mnoha oblastech chová velmi transparentně. Například zveřejňuje podrobné podklady k jednání zastupitelstva včetně hlasování nebo na internetu uveřejňuje i veřejné zakázky malého rozsahu, což šetří veřejné finance.

„Stejně tak si zaslouží ocenění i projekty za kterými stál, jako například rekonstrukce centrální ČOV nebo stavba dopravního terminálu v Uherském Brodě,“ podotkl Vilém Jurek. „Patrik Kunčar se staví také proti myšlenkám na realizaci kanálu Dunaj-Odra-Labe, přičemž Libor Lukáš naopak zmíněný kanál podporuje. Proto je z našeho pohledu pan Kunčar výrazně lepším kandidátem,“ dodal.

Kontakt
Vilém Jurek, předseda KO
e-mail: vilem.j@gmail.com
tel. 605 526 958