window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments)}; gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-31534518-1');

13. 3. 2018

Slovácká jizba v otrokovickém Společenském domě byla svědkem jednání předsednictva Strany zelených a členů a členek místní krajské organizace. Na společné schůzce projednávali zejména přípravu na letošní volby. „Nové vedení Zelených objíždí regiony a setkává se s členskou základnou. Senátní a komunální volby budou příležitost se odrazit zpět nahoru a chceme tomu co nejvíce pomoci,“ uvedl nový předseda Zelených Petr Štěpánek.

Předsednictvo Zelených už navštívilo Moravskoslezský kraj, v dubnu se pak jednání šiřšího vedení strany v podobě Republikové rady uskuteční v Olomouci. „Kontakt s regiony je velmi důležitý, Zelení v regionech mají dobrý přehled o tom, co lidi opravdu trápí a čemu bychom se tedy měli věnovat pro obnovu důvěry v Zelené,“ říká Petr Štěpánek. „Ve Zlínském kraji máme několik velmi aktivních lokálních politiků, zejména ve Vsetíně, Kroměříži a Fryštáku, a rádi bychom je podpořili v podzimních volbách. Také zvažujeme, koho podpořit v senátních volbách, protože Jiří Čunek je pro nás naprosto nepřípustný kandidát, a důležitost senátu v dnešní době velmi roste,“ uvedl na setkání Štěpánek.

Zelení chystají komunální kandidátky ve většině větších měst v kraji. Sami nebo v koalicích se chystají kandidovat ve Zlíně, Vsetíně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Bojkovicích. Své posty bude obhajovat také starosta Boršic Roman Jílek, o hlasy se budou ucházet také další jednotlivci.

Zelení zaznamenali po podzimních volbách téměř 400 nových zájemců o členství. Pokud se se také chcete podílet na ekologické a odpovědné politice ve vašem městě, vyplňte formulář a přidejte se!