window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments)}; gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-31534518-1');

29. 6. 2020

Na pondělní tiskové konferenci byla představena kandidátka ČSSD s podporou Zelených, která se v říjnových krajských volbách bude snažit vrátit kraji dobrého hospodáře. Kandidátkou na hejtmanku je bývalá europoslankyně Olga Sehnalová. “Ve Zlínském kraji je naprosto mimořádná situace, kdy bez nadsázky čelíme pokusu o tunelování nemocnic. Mimořádné situace vyžadují mimořádná řešení. Proto se Zelení rozhodli nesestavovat vlastní kandidátku, ale posílíme sestavu ČSSD,“ uvedl nejvýše postavený zástupce Zelených, kroměřížský lékař MUDr. Richard Kreml. Ten na kandidátce obsadí pátou příčku.

„Shodli jsme se na drtivé většině programových otázek na úrovni kraje. Osobnosti jako je kandidátka na hejtmanku Olga Sehnalová a bývalý hejtman Stanislav Mišák jsou zárukou toho, že jsme reálnou alternativou současné všehoschopné koalice. Pro kandidáty Zelených je prioritou i důraz na investice do zlepšení životního prostředí a příprava na důsledky klimatické změny. Musíme počítat s dlouhodobým suchem i přívalovými srážkami. Chceme, aby kraj podporoval dobré hospodáře v zemědělství a lesnictví. Říkáme jasné NE těžbě štěrkopísku u Uherského Ostrohu. Podpoříme také „kotlíkové dotace“, což je jedna z mála reálných možností, jak zlepšit stav ovzduší”, představil ‚zelené‘ priority Richard Kreml.

“Naším cílem je jednoznačně změnit vedení Zlínského kraje. Uplynulé čtyři roky považujeme za trestuhodně promrhaný čas, život v kraji se kromě siláckých řečí nezlepšil. Ve skutečnosti se nic nového nepostavilo, kromě toho, co už dříve k realizaci nachystalo předchozí vedení kraje za hejtmana Mišáka. Řada plánovaných investic byla zastavena, stavební povolení na modernizaci krajské nemocnice nechal kraj propadnout. Krajská koalice za sebou nechává destabilizované zdravotnictví i sociální služby. Nový drahý systém veřejné dopravy ve výsledku vozí místo lidí vzduch. Ochrana zdrojů pitné vody jakoby se kraje netýkala. Takto se dobrý hospodář nechová“, uvedla jednička na kandidátce MUDr. Olga Sehnalová.

“Budeme investovat do výstavby domovů pro seniory. Nepřipustíme přesuny domovů z rukou kraje! Zajistíme spolu se státem a obcemi výstavbu bydlení pro mladé rodiny. Bytů bude více a za méně peněz. Příslušný zákon sociální demokracie už připravila. Podpoříme pečující rodiny a aktivity seniorských organizací. Posílíme financování sociálních služeb ze strany kraje”, dodala dvojka na kandidátce, současná zastupitelka Zlínského kraje a bývalá radní pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan. Zároveň podotkla, že posun krajské nemocnice do Malenovic je nepřijatelný, neboť způsobí zhoršení dostupnosti zdravotní péče pro dvě třetiny území kraje.

Kandidáti a kandidátky Zelených na kandidátce ČSSD:
– MUDr. Richard Kreml, lékař a zastupitel Kroměříže
– Mgr. Jana Slovenčíková, radní Holešova a vedoucí kulturní organizace
– MUDr. Tomáš Husa, lékař a zastupitel Vsetína
– Ing. Vilém Jurek, Krajinný inženýr a odborný pracovník ochrany přírody
– Ing. Roman Jílek, starosta obce Boršice